Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Şehit Hakim Onur Alan’ın adı kütüphanede yaşayacak
  21.09.2020

  Şehit hakim Onur Alan’ın adı kütüphanede yaşayacak

  Tunceli’de 2017 yılında yaşanan helikopter kazasında şehit düşen hakim Onur Alan’ın adına eğitim gördüğü ilk ve ortaokulda kütüphane oluşturuldu.

  ADALET BAKANI GÜL’ÜN TALİMATIYLA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün talimatıyla Ordulu şehit hakim Onur Alan’ın öğrenim gördüğü okullarda araştırma yapıldı. Şehit hakim Alan’ın ilk ve ortaokul eğitimini tamamladığı Altınordu Altınfındık İlkokul’unda  kütüphane ihtiyacı bulunduğu tespit edildi. Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın  işbirliği ile kütüphane hazırlanarak, 2020-2021 eğitim öğretim yılına yetiştirildi. Şehit Hakim Onur Alan Akıl Oyunları ve Kütüphanesi törenle hizmete açıldı. Yüz yüze eğitimin bazı kademelerde başladığı bugün şehit hakimin adını taşıyan kütüphanedeki kitaplar da çocuklarla buluştu.

  ANNE VE BABASI AÇILIŞI YAPTI

  Kütüphane için düzenlenen açılış törenine Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adem Atik, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş,  Adalet Komisyonu Başkanı Dr. Mesut Bilen, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Gazi Demir, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ile şehit hakim Onur Alan’ın annesi Fatma Alan, babası Mahmut Alan katıldı. Kütüphanenin açılışı şehit hakim Onur Alan’ın annesi ve babası tarafından yapıldı.

  Şehit hakimin adı daha önce de Ordu Adliyesinin bulunduğu yerleşkeye verilmişti.

  Adres

  Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No:506 Altınordu/ORDU

  Telefon

  0(452)7002000

  E-Posta

  orducbsisaretadalet.gov.tr